Tarcze hamulcowe
do pojazdów użytkowych
i autobusów

Producent i dystrybutor części samochodowych i zamienników Fomar Friction to firma z ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie układów hamulcowych. W naszych fabrykach powstają tarcze, klocki, szczęki i okładziny hamulcowe do pojazdów użytkowych, ciężarowych i autobusów. Lata w branży owocują współpracą z największymi koncernami samochodowymi, ale także licznymi klientami indywidualnymi.

Wszystkie części i zamienniki produkujemy w duchu ekologii, dlatego materiały spełniają nawet najbardziej wygórowane standardy i normy unijne. Nasze nowoczesne laboratoria dbają o to, aby części układów hamulcowych sygnowane marką Fomar nie zawierały szkodliwych substancji, ale były przy tym równie wydajne, skuteczne i niezawodne. Tarcze hamulcowe to bardzo istotna część układów hamowania wszystkich pojazdów użytkowych. To właśnie do nich dociskane są klocki w momencie zainicjowania procesu hamowania przez kierowcę pojazdu. W rezultacie powstaje tarcie i koła zmniejszają swoją prędkość. Od reszty części tarcze odróżnia to, że są elementem ruchomym, tzn. kręcą się z taką samą szybkością, co koła i osie.

Ze względu na wspomniane siły tarcia, tarcze hamulcowe muszą być regularnie sprawdzane i wymieniane, ponieważ najzwyczajniej w świecie się zużywają i po pewnym czasie mogą nie wykonywać już swojej pracy w stu procentach dobrze. To właśnie dlatego wybierając tarcze hamulcowe do pojazdów użytkowych, ciężarowych i autobusów szczególnie ważne jest, aby były one wyprodukowane przez renomowaną firmę, która używa tylko najlepszych materiałów.

Układ hamowania to najważniejszy system w samochodzie, który dba o prawidłowe funkcjonowanie pojazdów na drodze. Zadbaj o życie i zdrowie swoje oraz pasażerów i zainwestuj w tarcze hamulcowe sprawdzonego producenta, jakim jest firma Fomar. Oferujemy tarcze hamulcowe do pojazdów użytkowych większości marek, dlatego możesz mieć pewność, że znajdziesz odpowiedni model dostosowany do Twojego pojazdu. Aby jeszcze bardziej ułatwić zakup części, przygotowaliśmy specjalne katalogi online, dzięki którym wystarczy, że odnajdziesz markę i model swojego samochodu, a odpowiednie części zostaną do niego dopasowane.